• Akce školky

Ovocný týden

Děkujeme všem rodičům za ovoce pro naše dětičky. Dnes bychom vám přáli cítit tu krásnou vůni po celé školce - peče se, děláme ovocné šťávy, koláče, zdobíme jablíčka a hlavně ochutnáváme a poznáváme chuť všech druhů ovoce. Také budeme sušit jablíčka na náš tradiční vánoční jarmark.

Program na ŘÍJEN 2020

5. - 9.10.„Ovocný týden“ – celý týden si děti budou hrát, malovat, ochutnávat, vařit a vyrábět z různého druhu ovoce. Ve středu 7. 10. budeme mít „Jablíčkový den“. Prosíme maminky o pomoc - pokud budete mít možnost, dejte dětem jablíčko nebo i jiné ovoce.

12. – 16. 10. – „Zeleninový týden“ – celý týden se boudou děti seznamovat s různými druhy zeleniny. Ve středu 14. 10. budeme mít „Bramborový den“. Vyhlašujeme den plný bramborových skřítků – s dětmi si doma vyrobte bramborového skřítka a přineste ho ve středu do MŠ. Na chodbě z nich vytvoříme výstavku.

15.10. – Návštěva předškoláků v knihovně – od 9.00 hodin  ZRUŠENO !!!

16.10. – Polodenní podzimní ekovycházka ke „Dni za obnovu lesa“ (pořádaného Lesy ČR) pro II., III. a IV. třídu – termín se může přizpůsobit podle počasí. Prosíme o baťůžky s pitíčkem. Odcházíme hned po svačince – mezi půl devátou a devátou. Dětem dejte vhodné oblečení a obutí do lesa, kde zasadíme každá třída jeden strom. Pro špatné počasí termín přehozen na úterý 20.10. ODLOŽENO

19.10. – Vánoční fotografování pro všechny děti – od 8.00 hodin.  Kdo si nebude přát fotografie, prosím, nahlaste to učitelkám ve svých třídách. ZRUŠENO nebo ODLOŽENO !!!

27.10. – „Naše dýňobraní“ – přijďte mezi nás v 17.00 hodin, přineste si sebou již vydlabanou dýni, společně si rozsvítíme  zahradu a za splněné úkoly, které vás na zahradě budou čekat, bude sladká odměna. ODPOLEDNE ZRUŠENO !!! Pokud bude vstup pro rodiče zakázán, vydlabané dýně přinesete do MŠ, my si je s dětmi rozsvítíme.

28.10. – STÁTNÍ SVÁTEK – MŠ UZAVŘENA

29. - 30.10. – Podzimní prázdniny – provoz omezen na jednu třídu

Mimořádné opatření

Vážení rodiče,

od čtvrtka 10.9.2020 je z nařízení vlády vstup do mateřské školy povolen jen s rouškou. Toto nařízení se zatím netýká dětí a zaměstnanců MŠ. Sledujte informační systémy mateřské školy.

Program na ZÁŘÍ 2020

2.9. - Rodičovské schůzky ve všech třídách - od 15.00 hodin. Pokud máte zájem se dovědět o programu své třídy, rády vás seznámíme se vším, co nás v novém školním roce čeká.

22.9. - Vítáme podzim - děti z I. třídy uspávají zahrádku, děti ze II., III. a IV. třídy - ekovycházka do blízkého okolí MŠ.

24.9. - Hudební pořad dagmar Čemusové - "Já jsem muzikant" - od 10.30 hodin. Prosíme o 45 Kč.

28.9. - STÁTNÍ SVÁTEK - MŠ UZAVŘENA

Prosíme o znovuzavedení bankovních plateb školného - od září 2020 pozor na změnu platby školného 410 Kč. Předškoláci školné neplatí !!!

Stravné zůstává stejné - měsíčně 700 Kč, děti s odkladem školní docházky 720 Kč.

Informace pro rodiče nově přijatých dětí

Vážení rodiče,

pro adaptaci svých dětí vám nabízíme pobyt na naší zahradě od 24. - 28.8.2020 od 9.00 - 11.00 hodin. Budete mít možnost prohlédnout si nejen zahradu, ale i celou třídu. Paní učitelky vás seznámí s provozem třídy a hlavně s tím, co budete potřebovat při vstupu do MŠ. Veškeré základní informace pak najdete na našich stránkách.

Informace k prázdninovému provozu

Vážení rodiče, vzhledem k uzavření MŠ od 18.3. do 25.5.2020 nebudete platit školné za měsíc březen, duben a květen 2020 (vyúčtování provede ředitelka MŠ v průběhu prázdnin).

Školka zůstává otevřená po celé letní prázdniny, školné bude standardní - na jeden měsíc 438,00 Kč . Vy, co se odhlásíte na celé prázdniny, školné i stravné zrušte.

Provoz školky bude omezený pouze pro děti rodičů, kteří školku potřebují z důvodu pracovních nebo neodkladných  povinností. V provozu bude jedna třída. Učitelky budou během prázdnin vybírat řádnou dovolenou.

Od září 2020 je stanovena nová výše školného 410 Kč.

Na louce

Při vycházkách na louku jsme poznávali luční květiny, zkoumali broučky v trávě, hledali jsme šnečky. Ve školce jsme si vytvořili domeček pro skřítky a ozdobili jsme si stolečky ve třídě plovoucími květinami. Fotogalerie

U rybníka

Minulý týden jsme prozkoumávali život u vody a ve vodě. Krmili jsme labutě a kačenky, zkoumali jsme vodu a vodní živočichy, nachytali jsme si pulce a pozorovali jak se z nich vyvíjí žabky, navštívili jeskyni na ,, opuštěném ostrově ", lezli po útesech, ochutnávali zdravou vodu ze studánky. Fotogalerie